مقالات کولر گازی

چند نکته مهم برای صرفه جویی و کاهش هزینه مصرف کولر گازی

بهترین روش برای صرفه جویی و کم کردن مصرف برق کولرگازی این است که اصلا از کولر گازی استفاده نکنید.. بله! اما اگر قبلا آن را تهیه کرده اید و مجبور هستید که از آن استفاده کنید سعی کنید هوشمندانه استفاده کنید! در این مقاله به چند نکته برای کاهش هزینه و صرفه جویی در مصرف اشاره میکنیم.

از کارآمد بودن سیستم مطمئن شوید

مشکلات فنی بسیار زیادی وجود دارند که میتوانند باعث شوند کولر گازی شما ناکارآمد عمل کند.به همین دلیل کولر گازی برای اینکه بتواند دمای محیط را تا دمایی که شما تنظیم کرده اید پایین بیاورد باید زمان و انرژی برق بیشتری مصرف کند و همین امر باعث بالا رفتن مبلغ قبض برق شما خواهد شد

اما بهترین راه این است که سالی یک بار کولر گازی خود را به یک متخصص سپرده تا با بررسی دقیق مطمئن شوید همه چیز به خوبی کار میکند.

فیلترها را عوض کنید

اگر فیلتر هوای کولر گازی شما کثیف باشد باعث بوجود آمدن فشار بیشتر به کولر گازی شما خواهد شد. بنابراین هر از چند گاهی آنها را عوض کنید همچنین هنگامی که فیلتر شما کثیف یا مسدود باشد ذرات کثیف آن ممکن است به داخل کانال برگشته که باعث کاهش عملکرد و بیشتر شدن مشکلات در آینده می شود.
در همین رابطه مطلب “چگونه فیلتر هوای کولر گازی را خودمان تمیز کنیم” را مطالعه کنید.

برای خودتان ترموستات قابل برنامه ریزی بگیرید

یک ترموستات قابل برنامه ریزی باعث حفظ دمای مناسب در هنگامی که منزل هستید می شود. هنگامی که شما برای چند ساعت بیرون از منزل هستید، دلیلی وجود ندارد که دمای منزل مناسب باشد.پس شما با برنامه ریزی این ترموستات فرمانی صادر میکنید که کولر گازی در زمان عدم نیاز شما خاموش شده یا با حداقل کارکرد روشن باشد.

کاهش دما برای صرفه جویی

مناسب ترین دما برای بدن انسان یا به اصطلاح دمای اسایش بدن انسان بین ۲۰ تا ۲۵ درجه است پس سعی کنید که همیشه دمای محیط را در این حد نگه دارید تا بیشترین بازده و مناسب ترین دما را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *